baner meble kuchenne, umebluj lazienke
close image icon

Jakie są etapy realizacji mebli na wymiar?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Jak długo będę czekał na swoje zamówienie?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone
 • 1. Pobranie pomiarów – to dzięki skrupulatnie wykonanym wyliczeniom jesteśmy pewni, że nasze meble na wymiar idealnie zagospodarują każdą przestrzeń i sprawią, że wnętrze będzie funkcjonalne i piękne,
 • 2. Przedstawienie wstępnych koncepcji – wiedza o tym, czego oczekuje i jaki efekt końcowy chce uzyskać Klient jest jedną z kluczowych spraw w powodzeniu realizacji,
 • 3. Zaproponowanie projektu w kilku wersjach - to Klient decyduje, która koncepcja jest tą jedyną i najlepszą, a my w ciągu całego procesu realizacji służymy naszym doświadczeniem i wiedzą,
 • 4. Wizualizacja wybranej wersji – dzięki wizualizacji Klient wie, jaki efekt uzyska i czego musi od nas wymagać,
 • 5. Akceptacja projektu przez klienta potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości 30%,
 • 6. Wykonanie mebli na wymiar w naszym warsztacie – każde zamówienie traktowane jest bardzo indywidualnie. Meble wykonujemy z wielką dbałością o detale. Najwyższa jakość mebli wymiar jest gwarancją sukcesu i zadowolenia Klienta,
 • Dostarczenie towaru,
 • Rozliczenie końcowe;

Zamówienia na meble łazienkowe realizowana są przeważnie w ciągu 2 tygodni, pojedyncze, proste szafki w ciągu tygodnia. Dłużej trzeba czekać na komplet mebli kuchennych, około 4 – 8 tygodni. Wpływ na długość realizacji zamówienia mają następujące czynniki:

 • Złożoność projektu,
 • Wybrane materiały,
 • Ilość zamówień w danym okresie,
 • Kolor mebli. Szybciej realizowane są meble w kolorze białym. Pozostałe kolory wymagają indywidualnej organizacji pracy, co wydłuża ich wyprodukowanie;

Czy kolor lakieru wpływa na cenę?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Od czego zależna jest cena mebli?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Tak. W przypadku mebli łazienkowych cena standardowo kalkulowana jest w kolorze białym. Jeśli klient zamawia meble w inny kolorze, do całości doliczamy 200 zł. Nie dotyczy to mebli kuchennych, w tym przypadku cena mebli od razu uwzględnia wybrany przez klienta kolor.

Cena mebli uzależniona jest od kliku czynników:

 • Wymiarów szafek,
 • Skomplikowania projektu,
 • Rodzaju materiałów,
 • Wyposażenia wewnątrz mebli,
 • Systemów otwierania,
 • Koloru lakieru;

Na czym polega funkcja „miękki domyk”?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Na czym polega funkcja „pełen wysuw”?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Zawias lub prowadnica z miękkim domykiem spowalnia zamykanie drzwiczek, szuflad i dociąga je do pozycji całkowicie zamkniętej. Dzięki wbudowanym siłownikom drzwiczki i szuflady cicho się zamykają, nie trzaskają Zastosowanie cichego domyku w meblach nie tylko zwiększa komfort ich użytkowania ale gwarantuje dłuższą trwałość.

Pełen wysuw to określenie dotyczące zakresu wysunięcia szuflad. Funkcja ta pozwala na całkowite wysunięcie szuflady, a co za tym idzie daje nam swobodny dostęp do  jej zawartości.

Czy meble łazienkowe są wodoodporne?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Co to jest płyta MDF?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Nasze meble łazienkowe są wilgocioodporne. Meble pokryte lakierem poliuratynowym (łącznie z krawędziami) bardzo dobrze znoszą codzienną eksploatację w każdej łazience. Użytkowane zgodnie z przeznaczeniem będą długo spełniały swoje funkcje. Meble nie są jednak odporne na zalania i nie powinny być narażone na długotrwały i stały kontakt z wodą.

MDF to płyta drewnopochodna, powstająca ze zmieszania zmielonego na pył drewna i związków organicznych. Taka mieszanka jest poddawana obróbce i prasowaniu w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu uzyskuje wiele pozytywnych właściwości, wykorzystywanych szczególnie w meblarstwie. Płyta MDF jest trwała i łatwa w obróbce. Pokrycie jej lakierem sprawia, że jest odporna na zatłuszczenia, plamy z kwasów czy środków chemicznych oraz wilgoć. Cechy te sprawiają, że z powodzeniem może być stosowana w meblach łazienkowych i kuchennych. Problemem może być mała odporność na wilgoć w przypadku braku odpowiedniego zabezpieczenia płyty - jeśli krawędzie nie są zabezpieczone lakierem szybko będą chłonąć wilgoć, co spowoduje ich pęcznienie i odkształcanie.

Jaki jest koszt przygotowania projektu i wyceny?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Co zawiera ostateczny projekt kuchni, po zamówieniu?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Projekt i wycena są przygotowywane bezpłatnie.

 • 1. Dokładne opomiarowanie pomieszczenia.
 • 2. Projekt mebli kuchennych z uwzględnieniem sugestii i uwag Klienta.
 • 3. Dobór kolorystyki elementów kuchni.
 • 4. Dobór materiałów użytych do wykonania mebli.
 • 5. Wizualizacja 3D kompletnego projektu.
 • 6. Kosztorys całości wraz z kosztem dowozu, wniesienia i montażu.

Ile trwa montaż mebli?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Czy mogę kupić meble na raty?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Meble łazienkowe montujemy w ciągu paru godzin, wszystko zależy od ilości mebli oraz stopnia skomplikowania zabudowy. Natomiast do zamontowania kuchni potrzebujemy 1-2 dni.

Niestety, nie ma takiej możliwości ale możemy wystawić specjalnie dla Państwa aukcje na Allegro, gdzie występuje taka możliwość.

Jak dbać o meble aby jak najdłużej nam posłużyły?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Jak zorganizować rozmieszczenie szafek kuchennych?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone
 • - Przede wszystkim meble należy systematycznie czyścić. Najlepiej i najłatwiej jest wyeliminować świeże zabrudzenia,
 • - Do sprzątania mebli należy używać środków oraz materiałów do tego przeznaczonych, niektóre preparaty mogą uszkodzić powierzchnię mebli.
 • - Należy dbać o to, aby meble miały jak najmniejszy kontakt z wodą lub parą wodną. Podczas intensywnego gotowania warto uchylić okno, a podczas prysznica należy włączać wyciąg w łazience. Czajnik elektryczny nie powinien stać bezpośrednio pod szafkami wiszącymi, a zmywarkę należy otwierać 20 min po zakończeniu zmywania. Zlew i okolice należy wycierać do sucha.
 • Bardzo ważne jest podzielenie przestrzeni roboczej w kuchni na następujące po sobie strefy, dzięki którym zachowany jest ciąg pracy podczas przygotowywania posiłków. W kuchni możemy wyodrębnić 4 strefy: zapasów (lodówka i produkty), przechowywania (naczynia, szklanki, sztućce), zmywania (zlew, zmywarka, kosz na śmieci), przygotowywania (blat roboczy, deski, miski, mikser, przyprawy) i gotowania (kuchnia, piecyk).

  Ponieważ wszystko zaczyna się od wyjęcia potrzebnych do gotowania rzeczy, pierwsza, przy drzwiach wejściowych, stać powinna lodówka lub szafka przeznaczona do przechowywania żywności. Obok lodówki przyda się miejsce do wykładania zakupów i blat do czyszczenia, krojenia i obierania wyjętych z lodówki produktów. Bezpośrednio przy nim powinien znaleźć się zlewozmywak, gdzie możemy je umyć lub wypłukać. Wygodnie jest pod zlewem umieścić kosz na śmieci, w tym bowiem miejscu zbierać się będzie najwięcej odpadków. Po drugiej stronie zlewozmywaka potrzebny jest blat, na którym będziemy przygotowywać potrawy do gotowania. Ponieważ najczęściej jest to główne miejsce pracy, blat nie powinien być krótszy niż 80 cm. Jeżeli planujemy ciąg szafek na górze – to nad tą częścią blatu wygodnie jest przechowywać przyprawy. W następnej kolejności stawiamy kuchenkę i piecyk, nad nimi oczywiście instalujemy okap, dzięki któremu zapachy nie przenikną do reszty mieszkania. Całość naszego ciągu roboczego powinien kończyć stoliczek lub kawałek blatu, który posłuży do stawiania gotowych dań lub stawiania brudnych naczyń.

  logo ekodrevital umeblujlazienke