baner meble kuchenne, umebluj lazienke
close image icon

Jakie są etapy realizacji zamówienia?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Jaki jest termin realizacji?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone
 • 1. Przesłanie zapytania drogą mailową odnośnie wyceny. W tym celu prosimy o przesłanie wymiarów szafek oraz informację z jakich materiałów mają być wykonane meble. Najbardziej czytelne jest narysowanie swojej koncepcji na kartce, zrobienie zdjęcia kartki i załączenie w mailu. Przedstawienie wstępnych koncepcji – ustalenie czego oczekuje klient i jaki ma być efekt końcowy.
 • 2. W ciągu 1-2 dni przygotowujemy wycenę i szczegółową odpowiedź.
 • 3. Zaproponowanie wizualizacji w różnych wersjach rozwiązań. Dzięki wizualizacji Klient wie, jaki efekt uzyska i czego musi od nas wymagać.
 • 4. Dostosowanie szafki umywalkowej do podłączeń hydraulicznych.
 • 5. Przygotowanie przez nas podsumowania zamówienia do akceptacji klienta.
 • 6. Wystawienie przez nas faktury zaliczkowej około - 25% wartości zamówienia, wpłata zaliczki.
 • 7. Wykonanie mebli w zakładzie.
 • 8. Dostarczenie towaru.
 • 9. Rozliczenie końcowe.

Termin realizacji zamówienia to przedział 4-6 tygodnie. W zależności od liczby zamówień jakie mamy w trakcie realizacji w danym momencie.

Czy kolor lakieru wpływa na cenę?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Dostosowanie szafki umywalkowej do podłączeń hydraulicznych.

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Tak. W przypadku mebli łazienkowych wycenę przygotowujemy standardowo w kolorze białym. Jeśli klient zamawia meble w inny kolorze, do całości zamówienia doliczamy 200 zł – za kolory jasne, 300 zł. – kolory ciemne.

Jak mamy ustaloną wycenę i wizualizację mebli ustalamy z klientem jak ma być dostosowana szafka umywalkowa do hydrauliki w łazience klienta. W tym celu prosimy o przygotowanie ze strony klienta następujących informacji:

 • - link do umywalki, która będzie montowana – przygotujemy plik poglądowy z propozycją podcięć w blacie pod umywalkę i baterię do akceptacji klienta,
 • - czy bateria wychodzi z blatu, umywalki czy ze ściany?
 • - link do baterii które będą montowana, chyba, że bateria wychodzi ze ściany to ta informacja nie jest potrzebna,
 • - wysokość zaworów od podłogi do zasilania i odpływu, można zrobić zdjęcie zaworów z przystawioną miarką i załączyć w mailu, na tej podstawie opisuję jak będą dostosowane szuflady aby nie kolidowały z zaworami.

Na czym polega funkcja „miękki domyk”?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Na co należy zwrócić uwagę przy pomiarze szafki umywalkowej?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Zawias lub prowadnica z miękkim domykiem spowalnia zamykanie drzwiczek, szuflad i dociąga je do pozycji całkowicie zamkniętej. Dzięki wbudowanym siłownikom drzwiczki i szuflady cicho się zamykają, nie trzaskają. Zastosowanie cichego domyku w meblach nie tylko zwiększa komfort ich użytkowania ale gwarantuje dłuższą trwałość.

- Czy szuflady przy otwieraniu nie będą kolidowały np. z ościeżnicą drzwi lub toaletą?

- Czy szafka usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie prysznica jeśli tak to jaka jest odległość między szafką a szybą prysznica, czy zostało zostawione miejsce na dostęp do szyby i będzie możliwość bezproblemowego czyszczenia szyby z zewnątrz?

- W szufladach powyżej 90 cm zalecane jest stosowanie prowadnic BLUM – są to prowadnice najlepsze na rynku, jednocześnie są droższe. W szufladach do 90 cm w standardzie wyceniamy szuflady modern box z prowadnicami GTV z samodociągiem (są to szuflady podobne do BLUM mniej markowe równie lekko i dobrze chodzą, często polecamy je klientom).

Czy meble łazienkowe są wodoodporne?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Co to jest płyta MDF?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Nasze meble łazienkowe są wilgocioodporne. Meble pokryte lakierem poliuratynowym (łącznie z krawędziami) bardzo dobrze znoszą codzienną eksploatację w każdej łazience. Użytkowane zgodnie z przeznaczeniem będą długo spełniały swoje funkcje. W standardzie i boki i fronty szafek – wykonane są z lakierowanego MDF, przy takim rozwiązaniu ranty boków szafek nie są oklejane tylko lakierowane, przez co meble są bardziej odporne na wilgoć w łazience. Jeśli klient decyduje się na meble z płyty laminowanej to standardowo płytę po docięciu i oklejeniu dodatkowo lakierujemy bezbarwnym matowym lakierem. Meble nie są jednak odporne na zalania i nie powinny być narażone na długotrwały i stały kontakt z wodą.

MDF to płyta drewnopochodna, powstająca ze zmieszania zmielonego na pył drewna i związków organicznych. Taka mieszanka jest poddawana obróbce i prasowaniu w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu uzyskuje wiele pozytywnych właściwości, wykorzystywanych szczególnie w meblarstwie. Płyta MDF jest trwała i łatwa w obróbce. Pokrycie jej lakierem sprawia, że jest odporna na zatłuszczenia, plamy z kwasów czy środków chemicznych oraz wilgoć. Cechy te sprawiają, że z powodzeniem może być stosowana w meblach łazienkowych.

Jaki jest koszt przygotowania wizualizacji?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Jakie rodzaje prowadnic są stosowane w szafkach umywalkowych?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Wizualizacja mebli - GRATIS

W szufladach powyżej 90 cm zalecane jest stosowanie prowadnic BLUM – są to prowadnice najlepsze na rynku, jednocześnie są droższe. W szufladach do 90 cm w standardzie wyceniamy szuflady modern box z prowadnicami GTV z samodociągiem (są to prowadnice podobne do BLUM mniej markowe równie lekko i dobrze chodzą, często polecamy je klientom).

Czy wykonujecie montaż mebli?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Czy mogę kupić meble na raty?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Montujemy meble na terenie Łodzi (okolic). Do innych miast przywozimy meble zrobione na wymiar, złożone w zakładzie gotowe do wstawienia lub przystosowane do samodzielnego montażu.

Niestety, nie prowadzimy sprzedaży ratalnej.

Jak dbać o meble aby jak najdłużej nam posłużyły?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

Szafka pod umywalkę z równym podziałem szuflad czy lepiej szuflady niesymetryczne?

obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone
 • - Przede wszystkim meble należy systematycznie czyścić. Najlepiej i najłatwiej jest wyeliminować świeże zabrudzenia,
 • - Do sprzątania mebli należy używać środków oraz materiałów do tego przeznaczonych, niektóre preparaty mogą uszkodzić powierzchnię mebli.
 • - Należy dbać o to, aby meble miały jak najmniejszy kontakt z wodą lub parą wodną. W łazience w trakcie kąpieli należy włączać wentylację.
 • - Zalecamy dokładne zasylikonowanie umywalki po jej podłączeniu aby woda nie miała możliwości dotarcia do krawędzi podcięcia pod umywalkę,
 • - Blaty olejowane zalecamy konserwowanie zgodnie z instrukcjami na opakowaniach preparatów do tego przeznaczonych - raz na pół roku - rok.
 • - Należy zwracać uwagę aby na blacie drewnianym olejowanym nie zostawała woda. Kamień, który jest w wodzie może zostawiać ślady, plamy, co jest do usunięcia ale sprawia niepotrzebny kłopot.
 • Proporcje szuflad możemy zmienić dowolnie według życzenia klienta - szuflady mogą być równe lub niesymetryczne (chodzi o wysokość szuflad –frontów na wysokości). Proszę jednak zwrócić uwagę na to co będzie przechowywane w szufladach. Jeśli będą to stojące środki czystości, to szuflady trzeba tak przemyśleć, aby środki te zmieściły się w wersji stojącej. Proponujemy wtedy dolną szufladę wyższą a górną niższą.

  Na czym polega funkcja „pełen wysuw"

  obrazek przedstawia strzałkę skierowaną w prawą strone

  Pełen wysuw to określenie dotyczące zakresu wysunięcia szuflad. Funkcja ta pozwala na całkowite wysunięcie szuflady, a co za tym idzie daje nam swobodny dostęp do jej zawartości.

  logo ekodrevital umeblujlazienke